SECTIA DE ȘTIINTE ECONOMICE, JURIDICE SI SOCIOLOGIE

In memoriam

MEMBRI (informații contact)

Evenimente

Documente

Acad. Mugur Isărescu, președinte
n. 01.08.1949 , acad. , 021 314 02 62 (s) - 021 310 16 30 (fax)
mugur.isarescu@bnro.ro

MEMBRI TITULARI
 

Tudorel Postolache, președinte de onoare
n. 20.11.1932 , acad. , 021 316 76 83
tpostolache@mail.ince.ro

Lucian-Liviu Albu
n. 07.08.1951, acad. , 021 318 81 48 , 0740 017 959
albul@ipe.ro

Mihail M. Cernea
n. 14.10.1931, acad.
cernea.m@gmail.com

Daniel Daianu
n. 30.08.1952 , acad. , 0722 399 336
dandaianu@bastral.ro

Emilian Dobrescu
n. 22.05.1933 , acad. , 021 222 28 50 (ac)
emdobrescu1@gmail.com

Aurel Iancu
n. 17.12.1928 , acad. , 021 318 24 30 (s) , 021 236 98 92 (ac) , 0723 812 741 (mobil)
iancua1@yahoo.com

Iulian Văcărel
n. 15.11.1928 , acad. , 021 230 33 48 (ac)
iulianvacarel@gmail.com

MEMBRI CORESPONDENȚI
 

Ion Dogaru
n. 01.02.1935 , m.c. , 0744 342 319 , 0251 41 96 38
cris_balosu@yahoo.com

Liviu Pop
n.03.11.1943
 

Gheorghe Zaman
n.13.06.1942 , m.c. , 021 318 24 67 (și fax) - 0726 781 277
gheorghezaman@ien.ro

Cătălin Zamfir
n. 09.02.1941 , m.c. , 021 318 24 61 , 021 318 81 06/3204(ICCV) , 0722 643 227
czamfir@iccv.ro

MEMBRI DE ONOARE
 

Victor Axinciuc
victoraxinciuc@gmail.com

Gheorghe Dolgu
dolgu.gheorghe2015@gmail.com

Vasile Stănescu
n. 04.02.1928 , m.o., 021 314 64 16 (s) - 312 10 96 (fax)
elias@elias.ro
 
Secretar stiintific: Prof. univ. dr. Emilian M. Dobrescu 
E-mail: dobrescu@acad.ro
Telefon: 021 212 86 40 / 190 , 0744 633 483
 

 

copyright © Academia Română 2006

copyright © Academia Română 2006